top of page

Anglické aktivity na doma

Angličtina s rodiči pro děti  0-3 roky a 3-6 let

Aktivity jsou zaměřené na děti ve věku 0-3 roky a 3-6 let a jsou vybírány tak, aby děti bavily a angličtina jim byla představována rodiči hravou a přirozenou formou. Tedy žádný drill ani klasické učení, ale představování jazyka probíhá hodně podobně jako v mateřštině, v kontextu, vycházející z běžného života a toho, co děti už znají.

Jak to vypadá? 
Každý týden v úterý v Google classroom najdete balíček aktivit na daný týden. Aktivit je tři až pět. 
Jedna aktivita se vždy zaměřuje na každodenní činnosti, je formou básničky nebo písničky, kterou si s dětmi budete říkat, když si myjí ruce/ čistí zoubky/ oblékájí se. Ve videu a v popisu ukážu, jak se taková básnička či písnička říká/ zpívá, co se u toho dělá, dostanete ji ode mě graficky zpracovanou, abyste si ji mohli nalepit na potřebné místo a zároveň řeknu, co dělat před ní a co potom, aby děti dobře chápaly význam slov. 

Další aktivita je zaměřena na slovní zásobu , která však neprobíhá nikdy izolovaně.
Ve videu vám ukazuji, jak efektivně nabírat s dětmi slovní zásobu, a to vždy zasazenou do kontextu.

Další jedna až dvě aktivity jsou zaměřené na hry a různé zabavné aktivity v angličtině, které s dětmi můžete hrát doma nebo venku, a ke kterým nepotřebujete žádné speciální pomůcky. Pro děti 3-6 let najdete v každém týdnu několikrero pracovních listů na procvičení nově naučeného. 

Ukazuji také, jak číst anglické knížky, co dělat za výtvarné aktivity nebo kam všude se dá příjemně zařadit angličtina. Součástí každého týdne jsou tipy, kdy a jak aktivity zařazovat. 

Součástí kurzu je také trocha teorie, jak vlastně s angličtinou začít, jak na cizojazyčné chvilky, jazykové rituály. Jelikož jsem velký fanda Montessori pedagogicky, spousta aktivit je vedená i touto metodou. 

Podrobný popis jednotlivých týdnů pro oba kurzy včetně recenzí na ně najdete níže. 
 

Kurz je pro batolátka na 4 týdny, ale ze zkušenosti vím, že s aktivitami si vystačíte ještě dlouho po kurzu. Děti si je potřebují opakovat a hlavně se jim moc líbí.  

Cena kurzu pro děti 0-3 roky na 4 týdny = 4 balíčky je 500 Kč. 

Pro děti 3-6 let se můžete rozhodnout pro kratší variantu na  4 týdny nebo na delší 12 týdnů.  Obě fungují nezávisle na sobě, zároveň na sebe navazují. 

Cena kurzu pro děti 3-6  let  na 4 týdny = 4 balíčky je 500 Kč. 

 

 

Po úvodním měsíci je možné pokračovat v následném dvouměsíčním kurzu za stejnou cenu,

tedy 500 Kč za měsíc, celkem 1000 Kč( 8 týdnů = 8 balíčků aktivit)  

 

Nebo do toho můžete šlápnout rovnou a pořídit si tříměsíční kurz pro děti 3-6 let (12 týdnů = 12 balíčků aktivit) za zvýhodněnou cenu 1300 Kč.

 Náš startovací týden pro děti 3-6 let je úterý 4.7 2023

Náš startovací týden pro děti 0-3 roky je úterý 4.7 2023

Kurz probíhá na platformě Google Classroom. Podmínkou kurzu je přístup do této aplikace (jednoduše přes Váš gmail účet).

UKÁZKA AKTIVIT 3-6 LET

UKÁZKA AKTIVIT 0-3 ROKY

Co se naučíte a jaká budou naše témata v kurzu pro děti 3-6 let?

 

 1. Týden: Jak začít, jak na to a první anglické krůčky. Děti se naučí básničku na mytí rukou a slovní zásobu z ní si budou trénovat na pracovních listech a pomocí Montessori třístupňové lekce, která je skvělá na nabývání slovní zásoby. 

 2. Týden: Jazykové rituály a jak na ně. Děti se naučí básničku na čištění zoubků, slovní obraty z ní procvičí v pracovních listech, také se naučí několik ukolébavek a také počítat do deseti a jak to chytře naučit děti, aby to neuměly jen jako básničku, ale pochopily koncept čísel.

 3. Týden: Děti se naučí barvičky a s nimi spousta her a také básničku na obouvání bot. Ukážu, jak se dětem čte anglická knížka, jednu ode mě dostanete a pak spousta tipů na další knihy. V balíčku najdete aktivity na vybarvování a počítání, aby si děti upevnily nabité znalosti z minulých týdnů.

 4. Týden: Zvířátka. Děti se naučí pojmenovávat a v kontextu mluvit o domácích zvířátkách, třeba co jí. Naučí se písničku o nich. V balíčku najdete spousta kartiček se zvířátky, aktivity s nimi, pracovní listy.

 5. Týden: Malé opáčko toho, co znáte z prvního měsíce - barvy, čísla - ale vše v nových aktivitách. Také si něco řekneme o tom, jak reagovat, když dítě nereaguje nebo odpovídá pouze česky

 6. Týden: exotická zvířata - spousta kartiček, spousta her, několikero písniček. Děti se také naučí říkat, co zvířátka jí. Velmi nabitý týden na slovní zásobu :-)

 7. Týden:Přídavná jména a stupňování. Předložky. Pokračujeme se zvířátky a na nich se děti naučí je popisovat, jaká jsou a naučí se říkat velký, větší, největší malý, menší, nejmenší atd. K tomu parádní básnička o kočce a také trénink předložek. Děti budou hledat, kde je kočka- na stole, pod stolem, vedle stolu atd. 

 8. Týden: běžné fráze, co se hodí do života. Děti se naučí představit se, loučit a zdravit, ptát se, jak se někdo má a naučí se, jak na to odpovídat. Nabitý týden ustálenými frázemi, které se budou hodit, kdekoli na dovolené nebo při setkání s anglicky mluvíci přáteli.

 9. Týden: Lidské tělo. Děti se naučí pojmenovat části svého těla, naučí se tu, jak se řekně vyplázni jazyk, ukaž pupík, zavři oči atd. K tomu několik tématických písniček a smyslových her.

 10. Týden: Rodina. Děti se naučí pojmenovávat členy rodiny. V balíčku najdete parádní kartičky, k tomu několik her, pracovní listy a písničky o rodině nebo třeba písničku na uklízení pokojíčku. To se hodí :)

 11. Týden: Nakupujeme. Děti se naučí pojmenovávat ovoce a zeleninu pomocí hry, pracovních listů i kartičky. Naučí se formulaci: do you like? I like/ I don't. V balíčku je skvělá hra na nakupování a nechybí ani penízky. 

 12. Týden: Pohybové hry. Tento týden je nabitý jak sportem, tak i slovní zásobou a hrami, kdy se děti naučí vyjadřovat různé pohyby těla - sedni, běž, ukloň se, zatleskej atd. A také se naučí hru Kámen, nůžky, papír v angličtině. V balíčku najdete několik deskových her, které si děti zamilují. 

Co se děti naučí a jaká jsou naše témata v kurzu 0-3 roky?

 • 1. Týden: Předně si řekneme, jak vlastně vúbec začít s angličtinou s takto malými dětmi. Malá batolátka se velmi zabývají svým vlastním tělem, a proto i náš první týden bude o poznávání těla. Aktivity tento týden se budou točit kolem jejich těla, ale zároveň se na nich toho spoustu naučíme - výrazy kde je = tady, pojmenovat jednotlivé části těla, ale vždy v kontextu a radostí :-)

 • 2. Týden: Budeme se bavit o cizojazyčných chvilkách doma, jak mají být dlouhé, jak časté, proč by měly být a proč je dobré je dělat. Dozvíte se také několik konkrétních tipů, jak taková cizojazyčná chvilka může vypadat a jak je zařadit do běžného dne. A také se budeme bavit o tom, jak číst batolatům knížku, dozvíte se tipy, co se hodí i pro matěřský jazyk a dostanete ode mě tipy, kam na anglické knížky zdarma.

 • 3. Týden: Tento týden patří jazykovým rituálům, dozvíte se, co to je, proč jsou dobré a jak na ně. Zároveň ode mě dostanete konkrétní tipy na takové rituály. Naučím vás několik ukolébavek nebo anglickou verzi Vařila myšička kašičku. Také se podíváme na oblíbená zvířátka a několik anglických aktivit s nimi a nebude chybět ani bonus pro hezčí den :-) 

 • 4. Týden: Tento se děti naučí oblíbené pohybové hry anglických verzí jako Takhle jedou páni nebo Kovej, kovej kovaříčku. Naučím vás super trik z Montessori metody, jak upevňovat slovní zásobu pro malé děti a navážeme ještě jednou na zvířátky několika fajn aktivitami, které děti milují a zároveň děti procvičí smysly a svalovou pameť (opět inspirováno Montessori metodou) 

A co na kurz říkají rodiče?

Báro, moc děkuju. Je to opravdu bomba. Fakt se nám osvědčuje se celý týden vracet pár minutek k tomu samému tématu znovu a znovu. Jak jsou to podobná slovíčka, podobný kontext, tak mám fakt pocit, že to ty děti chytají. Nějaká slovíčka navíc, ale také rytmus té řeči, zvykají si odpovídat v jiné řeči (i když tam často něco zakomolí;-). Některý den se M. zkrátka nechytne, hezky si to odříkáme a jdeme dál. A někdy se chytne a chce mluvit dál anglicky - tak jí podstrčím ty pracovní listy nebo si říkáme jiná slovíčka třeba u vaření. Jsem až překvapená tím efektem. Videa jsou krásná, návodná, laskavá, je to přehledné, kouzelné ve své jednoduchosti. Jsem zvědavá na další týden. Díky a zdravím vás všechny moc! maminka Zuzka

Pokud si přejete, aby vaše děti angličtina bavila odmalička, tento kurz na anglické aktivity je pro vás ideální. Je velmi praktický a pečlivě připravený. Naše tříletá Natálka se na všechny aktivity každý týden moc těší. Baví jí básničky a pracovní listy, které s radostí vyplňuje. Velmi pozitivně hodnotím i užitečné fráze v každé lekci. A v neposlední řadě chválím lektorku Báru, která vše srozumitelně vysvětluje v krátkých a výstižných videích. Děkuji! maminka Kristýna

Tenhle kurz byl parádní. Kluci (3 a 6) si ho užili každý z trochu jiného soudku. Ten menší sosal jako houba přesně to, co se mu naservírovalo. Ten starší si užíval i přípravu aktivit a sám vymýšlel, co by se ještě dalo dělat. Věřím, že když se najde ten správný moment (u nás během koupání), vznikne příjemná rodinná chvilka s angličtinou. Alespoň nám se to během kurzu povedlo. Díky. maminka Zuzana 

bottom of page